گوشی رو هر وقت از آب بگیری......

شاید از دوستان شنیده باشید یا برای خود شما اتفاق افتاده باشد که گوشی داخل آب یا لیوان چای افتاده است. اگر گوشی شما به طور اتفاقی به یکی از هزاران شیوه ممکن خیس شد، تنها باید 5 راهکار ساده را انجام دهید تا آن را خراب شدن نجات دهید.
 

1- آن را به سرعت از آب خارج کنید! ممکن است امری کاملا بدیهی باشد، اما هر چقدر سریع تر بتوانید گوشی خود را از منبع رطوبت دور کنید احتمال خراب شدن آن کم تر می شود.

راهکارهایی برای خشک کردن گوشی های خیس

 

2- وقتی گوشی شما از خطر دور شد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم کارت و هر تجهیزات دیگری که قابل برداشتن است، از گوشی جدا کنید. اگر باتری گوشی شما جدا می شود، آن را هم درآورید. با این کار از شوک الکتریکی جلوگیری می کنید.

راهکارهایی برای خشک کردن گوشی های خیس

 

3- گوشی و همه قطعات آن را با پارچه یا حوله تمیز خشک کنید. تا جایی که ممکن است از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا ممکن است در شکاف های گوشی گیر کند و جلوی کار کردن آن را بگیرد. از سشوار نیز استفاده نکنید، چون ممکن است آب را بیشتر به داخل گوشی فرو ببرد.

راهکارهایی برای خشک کردن گوشی های خیس

 

4- گوشی را یک شبانه روز در جایی گرم و خشک قرار دهید (مثلا نزدیک رادیاتور یا بخاری) یا آن را در یک کیسه برنج بگذارید یا دور آن حوله ای بپیچید تا رطوبت اضافی آن جذب شود.

راهکارهایی برای خشک کردن گوشی های خیس

5- وقتی همه این کارها را انجام دادید و گوشی شما خشک شد، اجزای گوشی را داخل آن قرار داده و امتحان کنید. اگر روشن شد، می توانید با آن کار کنید! یادتان باشد اگر گوشی شما دوباره کار کرد، اطمینان حاصل کنید که از تمام اطلاعاتی که نیاز دارید و می خواهید نگه دارید نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید.

راهکارهایی برای خشک کردن گوشی های خیس

 
/ 0 نظر / 25 بازدید